zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děčín vyhlásil zakázky za 450 milionů korun na údržbu města

27.01.2021
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
Děčín vyhlásil zakázky za 450 milionů korun na údržbu města

Děčín vyhlásil nadlimitní veřejné zakázky na služby související s údržbou města v předpokládané výši 450 milionů korun bez daně. Rozhodla o tom dnes městská rada. Magistrát chce peníze použít na zaplacení služeb, které budou nakládat s odpady, budou provozovat sběrný dvůr a postarají se o údržbu zeleně a komunikací. Nynějšímu dodavateli, firmě Marius Pedersen, končí smlouva, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí města Luděk Stínil.

"Smyslem je umožnit většímu počtu potenciálních zhotovitelů se o zakázku ucházet," řekla náměstkyně primátora pro rozvoj města Anna Lehká (Volba pro Děčín). Kromě několika částí na údržbu zeleně, které budou soutěženy jako zakázky malého rozsahu a budou hodnoceny pouze podle nabídkové ceny, jsou ve všech ostatních zakázkách další dílčí hodnotící kritéria. Jde třeba o zaměstnání osob se ztíženým přístupem na trh práce, zapojení sociálního podniku nebo využití ekologických vozidel.

Podmínky na zakázky obsahují nové požadavky. Svoz odpadů by měly monitorovat GPS na autech, nádoby na odpady by měly být do půl roku vybaveny čipem, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí